ASGAARD – trwają miksy nowej płyty

Przedłużająca się w nieskończoność sesja nagraniowa nowego albumu Asgaard „Stairs to nowhere” dobiega końca. Zespół zakończył rejestrację partii wokalnych, w tej chwili trwają miksy.

Oto, co do powiedzenia na temat sesji ma wokalista grupy – Przemysław „Quazarre” Olbryt: „Przyznaję, iż nie było łatwym zadaniem sprostać wszystkim strukturom, jakie tym razem zrodziły się w głowach duetu Flumen – Hetzer. Skomponowanie, aranżacja i późniejsze nagrania partii wokalnych zajęły mi naprawdę sporo czasu z tego względu, iż nowy materiał okazał się być cholernie wymagający. Do tego stopnia, że postanowiłem zaśpiewać w sposób zupełnie inny, niż miało to miejsce na poprzednich albumach zespołu. Sic! Asgaard zawsze wykraczał poza ramy gatunku, nigdy wcześniej jednak nie sięgnęliśmy chyba tak daleko…”

Nigdy wcześniej Asgaard nie miał także równie solidnej sekcji rytmicznej. Za partie bębnów na płycie „Stairs to nowhere” odpowiedzialny jest Icanraz (Devilish Impressions, ex-Christ Agony, ex-Hermh, ex-Abused Majesty), z kolei za partie basu Ivy. Prace nad miksem płyty rozpoczęto z początkiem września w warszawskim Flumen Studio.. Nie wiadomo jeszcze komu zespół powierzy wykonanie masteringu.

Płyta „Stairs to nowhere” ukaże się na rynku w pierwszych miesiącach 2012 za  sprawą Icaros Records. Jest to 6 krążek zespołu, z którym Asgaard powraca po 7-letniej nieobecności. Ostatni album „EyeMDX-tasy” wydany został w 2004 roku nakładem Metal Mind Productions.