ANTIGAMA – nowa muzyka, 10-lecie działalności, Gębofon 2011

Po ciszy spowodowanej tworzeniem nowego materiału, uzupełnieniem składu i innymi pozamuzycznymi sprawami, zespół wszedł w styczniu do studia by zarejestrować kilka premierowych kompozycji.

Nagrania zrealizowane w warszawskim „Progresja Studio” pod okiem Pawła Grabowskiego wyprodukował Szymon Czech. Materiał ukaże się wkrótce na split CD z włoskim Psychofagist. Fragmenty nowej muzyki będą już wkrótce dostępne na oficjalnych stronach zespołu. Oprócz kompozycji przeznaczonych na split CD Antigama ma już gotowy materiał na kolejną pełnowymiarową płytę, której nagrywanie planowane jest wiosną 2011 roku. Nowy, jeszcze nie nazwany album będzie najbardziej zróżnicowanym materiałem w historii zespołu. Realizatorem i producentem nagrań będzie Szymon Czech.

W tym roku przypada 10-lecie działalności zespołu. W związku z tym planowany jest specjalny jubileuszowy koncert z zaproszonymi gośćmi, który odbędzie się w klubie „Progresja” pod koniec 2011 roku. Więcej informacji na temat imprezy już niebawem. Planowana jest również przekrojowa kompilacja CD dokumentująca 10 letnią podróż Antigamy, zawierająca niepublikowany materiał, utwory w wersjach live, remixy, covery.W związku z promocją nowych wydawnictw zespół planuje też zagranie kilku koncertów w kraju i zagranicą. W międzyczasie wokalista zespołu Łukasz Myszkowski, wystąpi na tegorocznej edycji „Gębofon 2011”. Gębofon to cykl Spotkań Wokalnych poświęcony fenomenowi ludzkiego głosu w jego najbardziej niekonwencjonalnych, zadziwiających odcieniach, od bitboksu po ekstrema „sztuki krzyku”, od muzyki rozrywkowej po nisze awangardy. Składają się na niego koncerty wokalnych artystów; warsztaty, zajęcia i spotkania dla wokalistów, muzyków posługujących się głosem, aktorów, slamerów, poetów. W specjalnym występie Łukasz wspomagany przez Sebastiana (gitara) będzie prezentował swoje techniki wokalne ubarwione elektronicznymi pejzażami. Występ połączony z warsztatami odbędzie się w dniach 19 i 20 lutego w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi.

Gębofon 8 – koncert
sobota, 19 lutego 2011, godz. 19:00

Wykonawcy: Łukasz Myszkowski, Sebastian Rokicki

Ceny biletów: 20 zł normalny, 10 zł ulgowy

Gębofon 8 – warsztaty
niedziela, 20 lutego 2011, godz. 11:00

Prowadzenie: Łukasz Myszkowski

Wstęp wolny, obowiązują zapisy.