AMENRA – luty 2017

Belgijski gigant to jeden z najlepszych, najbardziej charakterystycznych i cenionych zespołów w klimatach post-metal/sludge. Muzycy z Kortrijk od siedemnastu lat dzielnie wydeptują nowe ścieżki w uprawianych przez siebie gatunkach muzycznych zyskując miano jednego z najważniejszych europejskich zespołów szeroko pojętej muzyki post-rockowej i metalowej.

Mają na koncie pięć albumów – pięć muzycznych odsłon z cyklu Mass – charakteryzujących się dużym muzycznym ciężarem opartym na budujących napięcie gitarach i emocjami wręcz kipiącymi z niespokojnego, wręcz panicznego wokalu. Koncerty Amenra to muzyczne rytuały – dźwięk, atmosfera, wymowne wizualizacje. Po wydaniu w kwietniu tego roku albumu „Alive” będącego zbiorem akustycznych wersji i wykonań własnych utworów (plus dwa covery), zespół na festiwalu Roadburn zaprezentował go na żywo tworząc niesamowite widowisko.20160416-roadburn-0446-amenra-erikluyten

Amenra w wersji akustycznej prezentuje swoją twórczość jeszcze bardziej bezpośrednio, a zarazem intymnie i delikatnie. Warszawski koncert jest jednym z zaledwie kilkunastu na akustycznej trasie, po której zespół ma wrócić do regularnego, „elektrycznego” grania, tak więc tego wydarzenia nie można przegapić!

20.02.2017 (poniedziałek)
Progresja Music Zone (ul. Fort Wola 22)
Amenra + support
Informacje o cenach biletów i sposobach dystrybucji – wkrótce!