AMENRA – 20.02 w Progresji!

Post-rock PL ma przyjemność zaprosić na wyjątkowy koncert Amenra. Belgijski zespół 20 lutego w Progresja Music Zone zaprezentuje akustyczny set z materiałem, który znalazł się na albumie „Alive” i ep-ce „Afterlife”.

Belgijski gigant to jeden z najlepszych, najbardziej charakterystycznych i cenionych zespołów w klimatach post-metal/sludge. Muzycy z Kortrijk od siedemnastu lat dzielnie wydeptują nowe ścieżki w uprawianych przez siebie gatunkach muzycznych zyskując miano jednego z najważniejszych, europejskich zespołów szeroko pojętej muzyki post-rockowej i metalowej. Mają na koncie pięć albumów – pięć muzycznych odsłon z cyklu Mass – charakteryzujących się dużym muzycznym ciężarem opartym na budujących napięcie gitarach i emocjami kipiącymi z każdego dźwięku. Koncerty Amenra to muzyczne rytuały – brzmienie, atmosfera, wymowne wizualizacje.Amenra 01 fot. Erik Luyten

Po wydaniu w kwietniu 2016 roku albumu „Alive”, będącego zbiorem akustycznych wersji i wykonań własnych utworów (plus dwa covery), zespół na festiwalu Roadburn zaprezentował go na żywo tworząc niesamowite widowisko. Amenra w wersji akustycznej prezentuje swoją twórczość jeszcze bardziej bezpośrednio, a zarazem intymnie i delikatnie. Warszawski koncert jest jednym z zaledwie kilkunastu na akustycznej trasie, po której zespół ma wrócić do regularnego, „elektrycznego” grania. Tego wydarzenia nie można przegapić!

20.02.2017 (poniedziałek)
Progresja Music Zone (ul. Fort Wola 22)

Bilety:
65 PLN – Bilety24.pl
70 PLN (kolekcjonerskie)
70 PLN – ebilet.pl, Eventim.pl i w salonach EMPIK w całym kraju
80 PLN – w dniu koncertu