A SEA OV SMOKE – w oparach dronów

13 lutego nakładem labela sound.own ukaże się debiutancki album ambientowo-jazzującego projektu A Sea Ov Smoke, „usu”. Trwający 23 minuty materiał ukaże się w formie limitowanego do 69 sztuk CD-ra zapakowanego w ręcznie robione okładki. Płytę można kupić pod tym adresem.

 

Centralną postacią A Sea Ov Smoke jest Tomasz Mądry ( starsplanesandcircles), którego w nagraniach wspomogli Eugene S. Robinson (wokal, Ox_bow), Łukasz Myszkowski (dźwięki i produkcja, Antigama), Adrian Northover (saksofon altowy i sopranowy), Jon Dobie (gitara), Sebastian Kucharski (bas, Ketha) oraz Krzysztof Lenard (perkusja).

 

„Zamierzenie było proste: zmierzyć się z formą dłuższą i bardziej dronową” – tłumaczy genezę projektu Tomasz. „Będąc pod sporym wpływem Sunn O))) postanowiłem stawić czoła kompozycji, która zamyka się nie w paru minutach, ale dwudziestu paru. Z czasem się to rozbudowało do formy ostatecznej, choć innej niż w pierwotnych zamierzeniach”.

 

„Współpracowników dobierałem intuicyjnie, podobnie jak przy projekcie starsplanesandcircles. Pewnikiem w układance byli Łukasz Myszkowski oraz Krzysiek Lenard. Ten drugi nagrał bębny, od których się zaczął udział żywego instrumentarium na 'usu'. Później doszedł Sebastian z Ketha na basie, też w owym czasie naturalny wybór. Adrian i Jon pojawili się w głowie po przesłuchaniu płyty „Six” Sonicphonics. Udział Eugene’a, to zbieg okoliczności. Napisałem do niego maila, odpowiedział po dwóch miesiącach, gdy już dostałem do akceptacji finalny miks 'usu'. Dograł się w ciągu dwóch tygodni, ale wpasował się idealnie w forme. – dodaje Tomasz.

 

Pomijając niski nakład i intrygującą zawartość muzyczną, A Sea OV Smoke może się okazać bardzo wyjątkowym przedsięwzięciem pod zupełnie innym względem. „Wychodze z założenia, że jeden projekt = jedna płyta” – tłumaczy Mądry.

 

A Sea Ov Smoke:

Eugene S. Robinson – słowa, wokale

Łukasz Myszkowski – idee, gitara, wokale, produkcja

Krzysztof Lenard – perkusja

Sebastian Kucharski – bass

Adrian Northover – saksofon altowy i sopranowy

Jon Dobie – gitara

Tomasz Mądry – struktury

Agnieszka Zwara – fotografia

Maciej Janas – artwork

Wojciech Zięba – layout, wykonanie